مشاوره
لوگو
مشاوره تلفنی
گروه صنعتی کلاسیک ارائه دهنده خدمات درب و پنجره upvc و آلومینیوم با بهترین کیفیت

گروه صنعتی کلاسیک سازنده انواع درب و پنجره upvc و آلومینیومی

  • تصویر یک
  • تصویر دو

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به نوع یراق آلاتی که در درب و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی بکار می‌رود، انواع مختلف بازشو قابل ساخت می‌باشد که انواع متداول‌تر آنها را در اینجا می‌آوریم:

1) تک حالت  (Turn)

2) کلنگی یا یراق سرویسی پنجره  (Tilt)

کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است. انواع اسپانیولت دار این یراق پیشنهاد می‌شود. (توضیح اسپانیولت در پائین)

3) دو حالته (Tilt & Turn)

ویژگی این سیستم باز شدن پنجره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گرد و غبار، آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 40 دسی‌بل با شیشه دوجداره استاندارد و 70 دسی‌بل با شیشه سه جداره می‌باشد. عدم لرزش و ایجاد صدا به هنگام شدت باد و باران و طوفان، بالاترین میزان صرفه جویی در هزینه‌های سرمایشی و گرمایشی و استفاده از حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده‌ها و در عین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت باز در حالت دوم حتی در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این سیستم است . یراق آلات آلمانی برای عملکرد بهتر این سیستم بیشتر پیشنهاد می‌شود.

4) کشویی (Sliding)

پنجره كشویی مزیت بزرگی دارد كه در هنگام بازشدن پنجره فضای داخل را اشغال نمی‌كند و جلوی پرده نصب شده را نمی‌گیرد. به همین دلیل در قسمت‌هایی از ساختمان كه این مسئله اهمیت زیادی دارد از پنجره كشویی استفاده می‌شود.

پنجره كشویی یوپی‌وی‌سی نسبت به سایر متریال‌های ساخت پنجره از قبیل آلومینیومی و آهنی عایق‌ترین حالت پنجره‌های کشویی می‌باشد. اما با این اوصاف بدلیل وجود فاصله‌ای که برای قراردادن ریل‌ها و رفت و آمد لنگه بر روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد (گرچه با مویی‌ها و لاستیک‌های خاص پر می‌شود) بهره وری كمتر در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی، گرد و خاک و سر و صدا نسبت به انواع دیگر بازشوها دارد، با توجه به اهمیت جلوگیری از اتلاف انرژی و به دلیل استفاده از حداکثر مزایای درب و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی یراق آلات و پروفیل‌های کشویی این روزها كاربرد خود را كم كم از دست می‌دهد. مشاوران طراحی پنجره به همین دلیل سعی می‌كنند حتی‌المقدور از دیگر انواع بازشوها برای قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده كنند. اما هنوز هم در بخش‌هایی از ساختمان که پنجره با سایر اجزای داخلی ساختمان و یا وسایل  درگیری پیدا می‌کند و در عین حال خریدار نمی‌خواهد هزینه یراق فولکس واگنی را که جایگزین یراق کشویی است بپردازد پنجره كشویی نصب می‌شود. در عین حال باید در نظر داشت که پروفیل‌های کشویی از پروفیل‌های معمولی ضخیم تر و سنگین تر می‌باشند و حداقل 50٪ از پروفیل‌های معمولی گران‌تر هستند.

پنجره‌های کشویی در معماری‌های جدید اروپایی مردود می‌باشد و کاربرد ندارد. از این رو در انواع پروفیل آلمانی معمولا پروفیل کشویی تولید نشده و وجود ندارد. البته در پنجره‌های آلومینیومی به دلیل اینکه سازنده به دنبال حداکثر عایق بودن پنجره‌ها نیست یراق آلات و پروفیل‌های کشویی در پنجره‌های آلومینیومی از پر کاربرد‌ترین یراق آلات و پروفیل‌ها می‌باشند. که متاسفانه این پنجره‌ها بعد از چند سال توسط خریداران جدید ساختمان تعویض می‌شوند و نیروی کار و سرمایه ملی که صرف ساخت این پنجره‌ها شده اینگونه از بین می‌رود تا سرمایه‌های انرژی برای آیندگان باقی بماند. قوانین شهرداری در این موارد می‌توانند اتمام حجتی برای عدم ساخت پنجره‌های غیر اصولی باشند. پنجره دولنگه كشویییوپی‌وی‌سی از نظر كارایی و بهره‌وری همانند پنجره كشویی ساده است با این تفاوت كه هر دو لنگه بصورت ریلی باز می‌شود. باز شدن لنگه بصورت تك به تك و همزمان امكان پذیر است. پروفیل ساخت این نوع از پنجره كشویی با پنجره‌های كشویی یك لنگه بازشویوپی‌وی‌سی متفاوت است. این پروفیل كمی عریض‌تر است. این پنجره نیز با وجود بهره‌وری پایین‌تر در حفظ انرژی نسبت به دیگر مدل‌های بازشو حتی به نسبت کشویی ساده، كاربردهای خاص خود در بخش‌هایی از ساختمان را دارا می‌باشد.

5) فولكس واگنی  (Tilt & Sliding)

این پنجره جایگزینی است برای پنجره کشویی. یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است و حداقل 50٪ از پروفیل کشویی ارزانتر است از این رو تفاوت قیمت آن را با پنجره‌های کشویی کم می‌کند. این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق‌ترین حالات بازشو است. این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره کشویی را با هم دارد.

6) تاشو

به صورت آکاردئون جمع شده و در یک کنار قرار می‌گیرد. در پنجره‌ها و درب‌های با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشین‌هایی که یک فضا را به طور موقت از فضای دیگر جدا کرده و لزوماً باید در بعضی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد. پروفیل و یراق آن متفاوت و از انواع دیگر پنجره‌ها گران‌تر است.

7) دولنگه بازشوی مولیون متحرک یا T بازشو یا فرانسوی  (French)

دو لنگه آن بدون اینکه ستون یا پروفیلی وسط بماند باز می‌شود.

ممکن است در انواع متفرقه یراق آلات و یا در تیراژ‌های بسیار پایین یا بسیار بالا قیمت‌ها از این بازه کمتر یا بیشتر باشند.

انواع شناخته شده و متداول‌تر یراق آلات ترک، آلمان و چین

ترک: کاله (KALEH)، وی اچ اس (VHS)، جی یو (GU).

آلمان: روتو (ROTO)، زیگینیا (ZIGINIYA)، شورینگ (SHORING)، جی یو (GU).

قیمت‌های پایین‌تر معمولاً برای یراق آلات ترک و چینی و قیمت‌های بالاتر برای یراق آلات آلمانی است.

  • درباره ما


  • معرفی : گروه صنعتی كلاسیك در پی تحقیق در خصوص كاهش مصرف سوخت در ساختمان‌ها اقدام به تولید درب و پنجره عایق یو‌پی‌وی‌سی با شیشه‌های دوجداره نموده كه در كاهش مصرف انرژی و هزینه های شما عزیزان در ساختمان‌ها نقش بسیار مهمی ایفا می‌‌كنند.
  • تاریخچه


  • آشنایی با تاریخچه : گروه صنعتی کلاسیک با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در صنعت ساختمان در زمینه تولید درب و پنجره، قاب آهنی، نرده و فرفورژه و بیش از 9 سال سابقه فعالیت در صنعت یوپی‌وی‌سی و شیشه دوجداره آغازگر فصلی نو در صنعت ساخت ایران عزیز می‌باشد.
  • ارتباط با ما


  • اطلاعات ارتباطی : برای برقراری ارتباط میتوانید از طریق آدرس شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان 16 (آهنکاران)، پلاک 43 اقدام نمایید و یا با شماره های 55256292 و 55276505 یا 09121172628 (محمدی) تماس حاصل نمایید. ما همواره پاسخگوی شما عزیزان میباشیم. با تشکر مدیریت گروه صنعتی کلاسیک

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی کلاسیک می باشد.